10 priežasčių, kodėl verta mokytis Šiaurės šalių kalbų

1. Pirk vieną, gauk tris

Taip jau išeina, kad išmokęs kurią nors vieną iš skandinavų kalbų – norvegų, švedų arba danų, – gali suprasti ir likusias dvi kalbas!

Beveik dvidešimties milijonų žmonių gimtoji kalba yra kuri nors viena iš skandinavų kalbų. Islandijoje visi mokykloje mokosi danų kalbos, o Suomijoje – švedų, mat pastaroji yra antroji oficiali valstybinė kalba. Be to, skandinavų kalbų žinios labai padeda mokantis giminiškų kalbų: vokiečių, olandų ar anglų. O suomių kalba yra giminiška estų ir lyvių kalboms.

 

2. Darbui

Naujojoje Europoje Šiaurės šalių ir Latvijos verslininkai bendradarbiauja daug daugiau ir glaudžiau, todėl vis labiau ieškoma šių kalbų žinovų.

Daug Skandinavijos įmonių kuria savo aptarnavimo centrus Latvijoje, todėl šiuo metu Šiaurės šalių kalbų žinovai yra labai reikalingi. Jei išmoksi vieną iš šiaurės kalbų, darbą susirasi tikrai nesunkiai.

Latvijoje lankosi daug turistų iš Šiaurės šalių, todėl reikia žmonių, kurie Šiaurės šalių kalbomis vestų ekskursijas, dirbtų restoranuose ir viešbučiuose.

Šiaurės šalių kalbų reikia ir miestų partnerystės projektuose, žurnalistikoje, darbui Latvijos ambasadose Šiaurės šalyse ar Šiaurės šalių atstovybėse Latvijoje, Europos Sąjungos institucijose.

Šiaurėje žmonių pragyvenimo lygis yra aukščiausias. Ten reikia darbuotojų, o ir Šiaurės šalys yra atvėrusios savo rinkas Baltijos šalių žmonėms. Šiuo metu Norvegijoje nedarbo lygis yra žemiausias Europoje. Kalbos mokymasis – investicija į savo ateitį. Įgyk šį privalumą, kurio kiti, ieškantys darbo Europoje, galbūt neturi, – išmok Šiaurės šalių kalbas!

 

3. Rinkai

Šiaurės šalys yra didelė, bet dar neišnaudota rinka mūsų verslininkams.

Bet kokio lygmens kalbos žinios – pradedant mandagumo frazėmis ir baigiant verslo kalba – padės įgyti didesnį pripažinimą ir pelną.

 

4. Darni kaimynystė

Na ir kam gi kaimynams tarpusavyje kalbėtis angliškai?

 

5. Raktas į kasdienybę ir kultūrą

Mokantis kalbos apima atradimo džiaugsmas, nes atrandame raktą į visą tautą ir jos kultūrą!

Skaityti Anderseno pasakas, Ibseno pjeses, Lindgren knygas originalo kalba. Šiaurės šalys yra tokių genijų, kaip Selmos Lagerliof, Edvardo Grygo, Jano Sibelijaus, Tuvės Janson gimtinė. Dainuoti čia pradėjo A-ha, Björk, Sigur Rós, Cardigans. Čia filmuoti mokėsi Bergmanas ir fon Tryras. Čia gimė aktorė Greta Garbo, filosofas Siorenas Kjirkegoras, architektas Alvaras Altas. Ar nevertėtų paminėti dar ir Kalėdų senelio, avantiūristo Turo Hejerdalo, išradėjo Alfredo Nobelio?

Šiaurės šalių visuomenė žavi ekologijos, socialinio teisingumo, technologinių naujovių idėjomis. Jei mokysies kurios nors šiaurės kalbos, Pepė Ilgakojinė Tavo garbei pakels arklį!

Mano kalbos ribos yra mano pasaulio ribos. Liudvikas Vitgenšteinas

 

6. Mokykis, kad mokytumeisi

Kalba yra išankstinė sąlyga, leisianti studijuoti Šiaurės šalyse. Ten išsilavinimas yra nemokamas. Kasmet Šiaurės šalyse išleidžiama tūkstančiai knygų. Šiaurės šalys yra žingsnis išminties link.

 

7. Kelionei

Kitapus Baltijos jūros – gražu: fiordai, kalnai, ežerai, pilys. Tačiau kelionė bus kitokia, jei Tavo kišenėje – kalbos žinios. Jas – lengva nešti, tačiau tai juk neįkainojamas bagažas!

 

8. Lengva

Mūsu tikslas – mokykis to net nepastebėdamas. Pasitelkęs komunikacinius kalbos mokymosi metodus, jau nuo pat pradžių imsi kalbėti šiaurės kalba!

Lyginant su vokiečių, latvių ar rusų kalbomis, skandinavų kalbų gramatika yra labai paprasta. Bet jei esi studijavęs vokiečių ir (ar) anglų kalbą, bus paprasčiau – džiugins jau žinomi dalykai.

Suomių kalba išsiskiria tuo, kad joje rašyba ir tartis yra labai panašios.

 

9. Širdžių ir sielų bendravimas

Jei nori šiauriečius pažinti iš tikrųjų, pasitelk jų gimtąją kalbą. Kelias į širdį bus trumpesnis.

 

10. Gyveni ir mokaisi… Naujos žinios praturtina

Kol mokaisi, tol esi jaunas. Kai nustoji mokytis ir tobulėti, esi miręs dar prieš mirtį.